دوشنبه, ۲۹ مهر ۱۳۹۸

نظافت مخزن آب ساختمان

به فکر نظافت مخزن آب ساختمان خود هستید؟ با ما تماس بگیرید.

نظافت انواع منبع آب در سایز های مختلف توسط نیرو های متخصص و مجرب در رشت

 

نظافت منبع های آب بصورت روال سه ماهه میبایست تمیز گردد تا مانع از ایجاد جرم و مواد زاید در منابع شوند.

 

آیا ساختمان منزل شما دارای چاه آب ، مخزن آب ،استخر بوده و بوی بدی ( شبیه تخم مرغ گندیده و یا بوی کپک ) از آن متساعد می شود؟ این بو نشان دهنده وجود باکتری در مخزن یا چاه آب و یا استخر است. این باکتری ها در سفره های آب زیرزمینی و همچنین خاک زندگی می کنند.این باکتری ها مشکلی برای سلامتی انسان ایجاد نمی کنند ولی به سرعت تکثیر شده و با تجزیه مواد موجود ، باعث به وجود آمدن بوی بسیار بدی می شوند.

البته گاهی اوقات وجود بوی بد در آب  نشان دهنده وجود باکتری های بیماری زا نیز هست.به ویژه وقتی که تغییر ناگهانی در کیفیت آب احساس شود.پیشنهاد می شود آب موجود در مخزن یا چاه آب را توسط آزمایشگاه چک کنید تا مطمئن شوید مشکل بهداشتی وجود ندارد.

باکتری های تولید کننده بو ، اغلب باکتری های کم کننده آهن و گوگرد نامیده می شوند.این باکتری ها در چرخه حیات خود ، آهن و گوگرد را استفاده کرده و گاز سولفید هیدروژن تولید می کنند که بوی تخم مرغ فاسد شده را می دهد.این باکتری ها ممکن است مستعمرات لزج در لوله و یا مخازن توالت فرنگی یا فلاش تانک تشکیل دهند.

باکتری های آهن ممکن است هنگام تعمیر یا نصب تاسیسات لوله کشی و یا پمپ آب وارد مخزن یا چاه آب شوند .

هنگامی که باکتری ها وارد مخزن  آب شوند ، شاید از بین بردن آنها بسیار سخت باشد.بنابراین ، هنگام لوله کشی اولیه و یا تعمیرات نشت یا ترکیدگی لوله آب ، بهتر است منبع آب ساختمان را ضد عفونی کنید تا پس از باز کردن آب به داخل لوله ها مطمئن شوید که باکتری های موجود از بین رفته اند.اگر آب مخزن خانه مکررا با آب های سطحی در تماس است ، ضد عفونی کردن آب باید بصورت دوره ای  انجام پذیرد..